Správne dávkovanie, užívanie a zloženie lieku Wobenzym

Dávkovanie a užívanie lieku

Vzhľadom k tomu, že Wobenzym sa používa na široké spektrum rôznych ochorení a zdravotných ťažkostí, je pochopiteľné, že aj jeho dávkovanie bude rôzne. Pri dávkovaní sa treba riadiť príbaľovým letákom, radami a odporúčaním Vášho lekára alebo lekárnika. Na začiatku liečby sa odporúča užívať 3×5 až 3×10 toboliek denne. Potom, čo príznaky ochorenia začnú ustupovať, sa denná dávka postupne znižuje, až na 3×3 tobolky denne.  Ak Wobenzym užívate ako doplnkovú liečbu počas užívania antibiotík, dávku by mal nastaviť lekár, ktorý antibiotiká predpísal.

 

 

 

 

Kúpiť Wobenzym od 8,89- 97,99€

 

Dávkovanie Wobenzym si naštudujte v nasledujúcej tabuľke:

Ochorenie Počiatočná dávka / tobolky denne* Znížená dávka (až do vymiznutia príznakov)* Doplňujúca informácia
zlomeniny, vykĺbenie, narazenie, podvrtnutie (poúrazové opuchy) 3×10 Po 7-10 dňoch 3×3 tobolky denne
pooperačné stavy v chirurgií 3×10 Po 7-10 dňoch 3×5 až 3×3 tobolky denne
lymfedémy 2×10 alebo 3×7 (4-5 týždňov) 3×5 až 3×3 tobolky denne (min. 8 týždňov)
fibrocystická mastopatia 2×10 (6 týždňov)
potrombotický syndróm 3×10 až 3×5 (5-6 týždňov)
zápaly povrchových žíl 3×7 až 3×5 (2-3 týždne)
reumatoidná artritída 3×5 (5-6 mesiacov)
reumatizmus mäkkých tkanív 3×5 (3-4 týždne)
artrózy 3×6 (5-6 týždňov)
niekoľkonásobná mozgomiešna skleróza 3×10 (2 týždne) Potom dlhodobo 3×3 tobolky denne pri výskyte infekčného ochorenia, fyzickej záťaže, stresu, očkovania, slnenia dávku zvýšiť na  3×10 toboliek denne
chronické a opakujúce sa zápaly (horných aj dolných dýchacích ciest, močového a pohlavného ústrojenstva, tráviacej trubice, oblasti nosa, krku a uší, zápaly kože a pod.) 3×5 až do ustúpenia príznakov

 

 *Dávkovanie je vhodné konzultovať s lekárom, ktorý najlepšie zhodnotí stav vášho ochorenia

Chcem Wobenzym 200 tabliet

 

Užívanie Wobenzymu

Tablety treba užívať cca 30 min. pred jedlom. Liek sa nemá rozpúšťať ani rozhrízť, je nutné prehltnúť celé tabletky.  Dôležité je tabletky zapiť dostatočným množstvom vody približne 3dl. Keďže tabletky sú primeranej veľkosti, nemalo by Vám ich prehltanie v celosti robiť problém.

Dávkovanie u detí a v tehotenstve

Liek Wobenzym je vhodný aj pre deti.

 

Dávkovanie vždy určuje lekár, preto užívanie lieku a dennú dávku konzultujte vždy s Vaším lekárom. Vo všeobecnosti sa však počet tabliet vyráta z telesnej hmotnosti dieťaťa, kde platí, že na každých 6 kg hmotnosti dieťaťa sa užíva 1 tableta Wobenzym.

Pokiaľ ide o užívanie Wobenzymu počas gravidity ani samotný gynekológovia nezastávajú ten istý názor na užívanie. Ak však počas užívania lieku otehotniete, odporúčame Vám, aby ste svojho gynekológa na túto skutočnosť upozornili. Ak už dojčíte, tiež je nutné konzultovať užívanie Wobenzym s lekárom.

Nežiadúce účinky Wobenzymu

Veľké pozitívum lieku Wobenzyn je fakt, že jeho užívanie nevyvoláva výrazné vedľajšie účinky a to dokonca ani pri dlhodobom užívaní vyšších dávok lieku. Výnimočne však možno pozorovať zmenu farby, zápachu či konzistencie stolice. Občas sa vyskytne i reakcia kože – kožná vyrážka, ktorá však mizne po vysadení lieku. Pri jednorázovom užití veľkej dávky lieku bolo pozorované vzdúvanie či pocity nevoľnosti, tieto príznaky sa však dajú úspešne eliminovať rozložením dávky na užívanie počas celého dňa. Akýkoľvek výskyt nežiadúcich účinkov Wobenzymu odporúčame konzultovať s Vaším lekárom alebo lekárníkom.

 

Last update was on: máj 4, 2022 2:37

 

Zloženie lieku Wobenzym

Aké je zloženie Wobenzym? Mnohý z Vás hľadajú odpoveď na túto otázku, preto sme sa rozhodli rozpísať zloženie lieku Wobenzym. Ide o unikátnu zmes enzýmov (tzn. látky, ktoré sú schopné štiepiť bielkoviny), ktoré dokážu pozitívne podporovať imunitu, tlmiť opuchy aj rôzne zápaly, či čiastočne rozpúšťať krvné zrazeniny.  Zloženie však ovplyvňuje liečbu desiatok ďalších ochorení, preto je Wobenzym veľmi obľúbeným a vyhľadávaným liekom.

1 účinná tableta obsahuje:                                                     

 • Pancreatinum 100 mg
 • Papainum 60 mg
 • Bromelaina 45 mg
 • Lipasum 10 mg
 • Amylasum 10 mg
 • Trypsinum 24 mg
 • Chymotrypsínum 1 mg
 • Rutosidum trihydricum 50 mg
 • pomocné látky: monohydrát laktózy, magnéziumstearát, kukuričný škrob, kyselina steárová, koloidný oxid kremičitý, mastenec, sacharóza, uhličitan vápenatý, metakrylátový kopolymér typ L, triethylcitrát, šelak, oxid titaničitý, ťažký kaolín, ponceau 4R, povidón, žltý vosk, karnaubský vosk, makrogol 6000, čistená voda

 

 

Neužívajte Wobenzym

–  keď ste alergický (precitlivený) na liečivá alebo na ktorúkoľvek z ďalších zložiek lieku Wobenzym.

–  pri ochoreniach, ktoré sú spojené so zvýšeným sklonom ku krvácaniu alebo so zvýšenou fibrinolýzou (rozpúšťaním krvných zrazenín).

Aké máte skúsenosti Vy s Wobenzym? Chválospevy na Wobenzym môžete písať nižšie do komentov 🙂 🙂 🙂

Prečítajte si náš zaujímavý článok o tom, čo je Wobenzym a jeho vplyv na organizmus. 

2 komentáre
Zobraziť všetko Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Pridať recenziu
 1. Odpovedať
  Zkušnost január 28, 2018 z 15:37

  Konečně jsem našla na internetu jasně rozepsané dávkování, díky. S wobenzymem mám skvělé zkušenosti s pooperační léčbou.

  • Odpovedať
   RecenzieTesty január 28, 2018 z 17:07

   Díky za odpověd…jsme velice rádi,že jste našla co jste hledala…ale hlavně že ste našla to co jste potřebovala vědet…aspoň vidíme že naše úsilí, není nadarmo…:) 🙂 🙂

Pridať odpoveď

Registrovať účet
Obnoviť heslo