Čo je Wobenzym a jeho vplyv na organizmus

Wobenzym je gastrorezistentný liek, fungujúci na systémovej enzymoterapie založenej na komplexnom pôsobení cielene zostavených zmesí hydrolytických enzýmov na kľúčové fyziologické a patofyziologické pochody ako sa dočítame v popise u výrobcu. Najdôležitejšou a  teda hlavnou zložkou Wobenzýmu je zmes rôznych enzýmov ako chymotrypsin, lipáza, amiláza, proteáza…, ktoré majú v tele antiedematózne fybrinolytické a imunomodulačné účinky. Enzýmy sú makromolekuly, ktoré v ľudskom organizme sprostredkúvajú rôzne biochemické reakcie. Sú dôležitou súčasťou pri tvorbe bielkovín, sacharidov, tukov a ďalších látok dôležitých pre náš organizmus.

Ak je reč o enzýmoch, ktoré sú súčasťou zloženia Wobenzýmu, ide vo väčšine prípadov o enzýmy, ktoré produkuje naše telo s cieľom správneho rozloženia potravy a ich strávenia. Tak napríklad lipáza štiepy tuky, kým chymotrypsín štiepy bielkoviny. Bez týchto, tak potrebných enzýmov by naše telo nedokázalo vstrebať dostatočné množstvo živín z jedla, hoci by sme mali pestrú a pravidelnú stravu. Nedostatok týchto enzýmov sa prejavuje napríklad pri chronickom ochorení pankreasu.  Ľudské telo nevstrebáva totiž bielkoviny v celku, ale vďaka jednotlivým, vyššie popísaným enzýmom si ich štiepi v čreve na aminokyseliny ktoré sa v tele využívajú na stavbu ďalších bielkovín. Existuje celkovo 20 rôznych aminokyselín, ktorých kombináciou si telo vyrába stovky ba až tisícky rôznych enzýmov a bielkovín.

Typ stravy teda nie je rozhodujúci akým spôsobom sa prijaté aminokyseliny využijú. Inak povedané, ak prijmem zmes enzýmov formou Wobenzýmu, telo ich príjme prevažne vo forme aminokyselín a vyrobí z nich čo samo uzná za najvhodnejšie.

Last update was on: máj 4, 2022 2:37

Avšak, treba dať priestor aj kritike, lebo tak ako každý liek aj Wobenzym má okrem svojich pozitívnych aj negatívne účinky. Užívanie tohto lieku by mali zvážiť predovšetkým pacienti zo zriedkavými dedičnými ťažkosťami trpiaci galaktózovou intoleranciou lapónského deficitu laktázy alebo pacienti trpiaci glukózogalaktózovej malabsorbcie, pretože liek obsahuje laktózu.

Liek ďalej obsahuje farbivá, Ponceau 4R/E124, košenilova červená A/ a žlť oranžovú S/E110/ ktoré môžu vyvolávať alergické reakcie. Samozrejme liek nenahradzuje antibiotickú liečbu pri infekčných zápaloch, avšak má podpornú funkciu a zvyšuje účinnosť antibiotickej liečby.

Podrobnejšie klinické štúdie nájdete na oficiálnej stránke výrobcu.

Prečítajte si náš zaujímavý článok o správnom dávkovaní, užívaní  a zložení lieku Wobenzým.

Chválospevy na Wobenzym môžete písať nižšie do komentov 🙂 🙂 🙂

Chcem kúpiť Wobenzym 200 tabliet

Značky:

3 komentáre
 1. Odpovedať
  Natalka44 február 1, 2018 z 9:08

  Wobenzym je super, mám s ním dobré skúsenosti, užívať som ho začala, keď ma dlhé mesiace ťažila mykóza. Teraz je to už pomaly rok, čo ho užívam a odvtedy po mykóze ani stopy, čo mám radosť.

 2. Odpovedať
  StelaKurkova február 12, 2018 z 13:23

  ..pre mna postrach bol zapal mocovych ciest..vdaka Wobenzymu o takomto probleme ani chyru ani slychu..jeho protizapalove ucinky su skvele..uzivam ho aj ja a aj moj muz ako prevenciu..

 3. Odpovedať
  Natasssa marec 21, 2018 z 19:39

  Po operácii kolena som bola fit už po pár mesiacoch a to som očakávala, že budem maródiť aj rok, ale Wobenzym mi pomohol aby som sa postavila na nohy čo najskôr a aby som mohla opäť začať cvičiť a pracovať to je pre mňa najviac 🙂

Pridať odpoveď

Registrovať účet
Obnoviť heslo